Trafikteki Dur-Kalklardan İçerikle Pazarlama Yapmak!

İçerik ile Pazarlama ya da diğer bir adıyla içerik pazarlaması (content marketing) günümüzün en trend dijital pazarlama yöntemlerinden. Yaratıcı olunduğu ve iyi içerik üretildiği takdirde içeriğiniz ile kısa sürede bütün dünyanın konuştuğu bir konuma gelebilirsiniz.

Petrol ürünleri üreticisi Castrol de motor yağı ürünü Magnatec’in sitesinde başarılı bir içerikle pazarlama örneği sergilemiş. Malumunuz bugünlerde İstanbul trafiği insanı çıldırtma noktasında olduğu için de sosyal medyadaki ilgili paylaşımlar sayesinde bu içerik de kısa sürede benim de elime ulaştı. Ben de Castrol Magnatec’in “STOP-START INDEX” adını verdiği bu içerikle pazarlama örneğini sizlere göstermek istedim.

Magnatec bildiğiniz gibi motor yağı markası ve hedef kitlesi de tahminimce bulunduğu pazarlardaki araç sahipleri. Onların ilgisini çekecek konuya, dünya şehirlerinde trafikteki dur-kalk sayılarını ölçerek yaklaşmaya karar vermiş. Böylece dünyada en çok trafik çilesi çeken şehirleri sıralayan güzel bir liste de yaratılmış olmuş. İçeriği de trafik deyince herkesin aklına ilk gelen GPS markası Tomtom’dan elde etmiş. Sektörel dil ile unique olan bu içerik de haliyle dünyada çok fazla ilgi görüyor, özellikle de trafik sorunu yaşayan birçok ülkede.

Kampanyanın sitesine şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tomtom’un detaylı raporuna da şu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>