Sosyal Medya Pazarlamasında Bir Başarı Hikayesi: Delisiyim.com

Dijital pazarlama ile ilgili bana gelen soruların başında “Satışları nasıl arttırırız?” sorusu vardır. E-ticaret satışlarını arttırmak için sektördeki herkesin aklına ilk olarak Google Adwords gelir. Tabiki doğru bir adwords kampanyası ile gerçekleştirilen kampanyaların çok satış getireceği aşikardır, bunu e-ticaret yapan herkes bilir. Yalnız, artan rekabet ile malesef Adwords’de click maliyetleri her geçen gün artmaktadır.

Günümüzde sadece büyük firmalar içerikle pazarlama (content marketing) veya sosyal medya pazarlaması (social media marketing) yapar gibi bir algı var ülkemizde. Aslında tam da aksine bütçesi olmayan yeni girişimler içerik ile pazarlamaya ve sosyal medya pazarlamasına gereken önemi verirlerse o büyük firmalar içerisindeki yerlerini daha hızlı alırlar.

Ben de sizlere bu blog yazımda tamamen tesadüf eseri Facebook’da rastladığım bir networkden ve arkasındaki e-ticaret şirketi olan Delisiyim.com‘dan bahsetmek istiyorum.

Delisiyim.com’un Facebook üzerinde kurduğu sayfalardan birkaç aydır haberdarım. Bu süre içerisinde sosyal medya pazarlaması ile ilgili verdiğim 1-2 eğitimde de kendilerinden bahsettim ve örnek gösterdim.

Aslında yaptıkları çok dahiyane bir fikir içermiyor. Hedef kitlelerinin ilgi duyacağı alanlar ile ilgili dikey facebook sayfaları kurmuşlar. Her sayfa aslında delisiyim.com’daki bir kategori ile ilgili. Henüz sitede olmayan kategoriler için de şimdiden sayfalar hazır ve aktif olarak içerik girişleri gerçekleşmektedir. Sosyal Medyada binlerce lira harcayaran birçok markanın hayal bile edemeyeceği takipçi sayısı ve etkileşim oranını kurdukları dikey sayfalarda yakalamış olmalarından dolayı delisiyim.com ekibini tebrik ederim.

Günümüzde social seeding yaptıran büyük markalar için de sosyal medyada seeding aslında kaliteli içerik barındıran dikey kanallarda yapılmalıyı da açıkça gösteriyor.

Facebook’da delisiyim networkünden herhangi birisini beğenmeniz ve birkaç gün takip etmeniz halinde neler demek istediğimi daha yakından gözlemleyebilirsiniz.

P.s: Delisiyim.com sitesi ve/veya sahipleri ile herhangi şekilde organik veya inorganik bir bağlantım ve tanışıklığım yoktur.

2 thoughts on “Sosyal Medya Pazarlamasında Bir Başarı Hikayesi: Delisiyim.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>