Başarılı Bir İçerikle Pazarlama Örneği: Beyrutlu Taksici Hüseyin’in Hikayesi

İçerik pazarlaması son zamanlarda dijital pazarlamada önemli gündem konularından. Doğru yapıldığı takdirde iletmek istediğiniz mesajın doğru kişilere gitmesini sağlayan en etkili yöntemlerden.

Ülkemizde de son zamanlarda başarılı içerikle pazarlama örnekleri görmemiz mümkün. Markaların ve dijital ajanslarının gerçekleştirdikleri örnek işleri gördükçe de Twitter’da kendilerinden övgü ile bahsediyorum zaten.

Bugün sizlere bu hafta sonu yaşadığım bir olaydan ve başarılı bir içerik pazarlaması örneğinden bahsetmek istiyorum.

Bu hafta sonu Beyrut’a gittik. 4 gün boyunca çok güzel bir gezi oldu benim için. Giderken Beyrut hakkında internette araştırma yapıp notlar aldık.

Beyrut’ta toplu taşıma neredeyse yok. Bütün ulaşım çoğunlukla taksi ile sağlanıyor ve taksimetre olmadığı için yolculuklar pazarlık usulüne dayalı. Şehirde çok fazla sayıda taksi olmasına rağmen güven sorunundan dolayı taksicilerle anlaşmak yazılanlardan sonra daha da zorlaşıyor.

Gezimizin 2. gününde şehir dışında bir bölgeye yapacağımız günibirlik tur için bulduğumuz bir blog yazısında önerilen taksici Hüseyin’i aradık. Hüseyin düzgün İngilizcesi ile sorunumuzu anladı ve ertesi sabah bizleri otelden alması konusunda birkaç dakikada anlaştık.

Hikaye ertesi sabah Hüseyin yerine bizi otelden Muhammed isimli başka bir şoförün almaya gelmesi ile şekil değiştirmeye başladı. Şoföre Hüseyin’i sorduğumda başka bir turla ilgilenmesi gerektiği için gelemediğini ve bizlere kendisinin yardımcı olacağını söyledi. Gittiğimiz ilk ziyaret yerinde Hüseyin bizleri sıcak bir şekilde karşıladı. Bugün 10 farklı Türk grubu gezdiriyorum o yüzden kendim gelemedim kusuruma bakmayın ile başlayan bir sohbetin içine girdik. 10 Türk grubunun da kendisine bahsettiğim blog yazısı ile ulaştığını ve fazla talepten dolayı ekip kurduğunu ve daha çok araç ile hizmet verdiğini anlattı.

Hüseyin o turu şu anda ortalama fiyatının %20 üzerine yapıyor ama diğer şoförler 1 grup bulmak için kıyasıya mücadele verirken Hüseyin aynı günde ekibi ile birlikte 10 grup gezdirebiliyor.

1 Blog yazısında kendisinden pozitif yönde bahsedilmesi ile Hüseyin’in ciddi bir Türk müşteri portföyü var.

İçerik pazarlamasının da temelinde aslında bu var. Doğal yollarla kendinizden ya da markanızdan bahsettirmeniz.

Beyrut gezisi yapacaklara Hüseyin’in blogda yazıldığı zamanlarını andıran taksici Ahmed’i önermek isterim. Orada kaldığımız sürede tanıştığımız ve çok memnun kaldığımız bir diğer taksi şoförü Ahmed’e +961 398 5064 numaralı cep telefonundan ulaşabilirsiniz. Kendisine selamımı iletmeyi unutmayın lütfen.

Buyrun bu da Ahmed’in fotoğrafı:
ahmed

4 thoughts on “Başarılı Bir İçerikle Pazarlama Örneği: Beyrutlu Taksici Hüseyin’in Hikayesi

  1. Pingback: Başarılı Bir İçerikle Pazarlama Örneği: Beyrutlu Taksici Hüseyin’in Hikayesi - Dijital Hayat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>