Ben Kimim?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde işletme eğitimi almaya başlamamla birlikte İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsünün aslında İstanbul’da olmadığını farkettim ve aktif profesyonel hayatım da bu şekilde başlamış oldu. Okula düzenli devam etmek yerine çalışma hayatını seçmem, mezuniyetimi 2 sene geciktirse de o zamanlar verdiğim en doğru kararların başında gelir.

Üniversite birinci sınıfta Ahmet San Production’a bağlı Youth Marketing Ekibi JoyInn’de başlayan organizasyon sektörü tecrübem, ilerleyen yıllarda Fil Yapım ve Atlantis Yapım‘da devam etti. Bu süreçte hem ajanslar hem de organizasyon firmalarının birçok kademesinde kendimi yetiştirdim. Organizasyon sektörü tecrübemin her anını keyif alarak geçirdim ve bu tecrübeyi “iş hayatında daima sevdiğin işi yapmalısın” felsefesiyle kulağımda küpe olarak taşırım.

6 senelik iş tecrübemin ardından gelecekte çalışacağım sektörün; teknolojik gelişme, altyapı, yenilik ve inovasyonları oldukça fazla içeren internet sektörü olduğunu farkettim. Geleneksel medyada yapılan her türlü pazarlama faaliyetinin geri dönüşlerinin ölçümlenmesinde eksik yanlar kalması da bu kararımı almamda büyük pay taşır.

Bilen bilir, internet sektörü platonik aşk gibidir. Elini veren kolunu kaptırır. Gece gündüz birbirine karışır, bilgisayar ve kahve en iyi dostun olur. Seni dönüşü olmayan bir yola sokar. Kulağıma yıllar önce taktığım küpe ile sevdiğim bu işe dört elle sarıldım ve halen sarılmaktayım.

2005 yılında ABD pazarındaki web tabanlı firmaların Outsource Agency’si olma misyonuyla yakın arkadaşım Umut AK ile birlikte ilk firmam Royal Pazarlama Dış Tic. Ltd. Şti’yi kurduk. Aynı tarihlerde ABD pazarında hizmet veren ve pazarlama ofisi New York’ta olan ilk e-ticaret firmamızı da hayata geçirdik. 2008 yılına kadar birçok e-ticaret sitesine hem hizmet hem de ürün tedariği konularında başarılı çalışmalara imza attık.

2008 yılından itibaren vaktimin çoğunu New York’ta geçirmeye başladım. Halen aralarında ABD Top100 web tabanlı firmaların da bulunduğu ve performance marketing, affiliate marketing, online marketing, search engine marketing, digital ve mobile marketing hizmetleri vermekte olan bir dijital ajansta “Digital Marketing Director” pozisyonunda 2 yılı aşkın bir süre çalıştım.

2010 yılı sonlarına doğru İstanbul’a yaptığım bir seyahat sırasında, Türk internet sektörünün çok hareketlendiğini gördüm ve İstanbul’da kalıp ABD’de öğrendiğim tecrübeleri kendi vatanımda uygulamaya karar verdim. 7-8 ay boyunca üniversitelerde, internetin benim için ne ifade ettiğini ve dijital pazarlama alanındaki bakış açımı yansıtan panel, seminer ve oturumlara katılarak, çeşitli firmalara danışmanlık hizmeti verdim. Vaktim olduğu sürece internet sektörü çalışanları ve girişimcileriyle sohbet etmeye çalıştım ve Türk internet sektörünü daha yakından tanıma fırsatı buldum. 2011 Nisan ayında dijital yayıncılık ve reklamcılık yapan Adsmrt firmasından gelen yöneticilik teklifini kabul edip Türkiye’deki profesyonel yöneticilik hayatıma adım atmış oldum.

Adsmrt’ta çalıştığım süre boyunca 1996′dan beri yayında olan istanbul.com’un yenilenmesi sürecini yönetmemin yanı sıra kardeş firmalarımızdan Türkiye’nin ilk dijital ajansı olan Adinteractive‘e bağlı eğitim kurumu olan Adda’da yer aldım.

Ocak 2012 tarihinden itibaren E-Ticaret, Dijital Pazarlama ve Dijital Strateji Geliştirme gibi konularda birçok firmaya danışmanlıklar yaptım ve eğitimler verdim. Bu süreçte verdiğim hizmetleri daha kalabalık bir ekiple yürütmek için dijital ajansımız CLICKON 8 Mart 2013′de kuruldu. Clickon ile beraber, birlikte çalıştığımız markaların dijital pazarlamaya yönelik ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da kendi web ve mobil projelerimizi hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Ağırlıklı olarak Dijital pazarlama, e-ticaret ve internet sektörü ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduğum blogumu takip ederek benimle ilgili güncel gelişmelere de ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyada aktif olduğum Twitter’da beni bulmak isterseniz de kullanıcı adım: @vkirtok

Benimle İletişime Geçmek İçin:

Ad Soyad (zorunlu)

E-Posta Adresiniz (zorunlu)

Hangi Konuda İleitşime Geçmek İstiyorsunuz?

Mesajınız

One thought on “Ben Kimim?

  1. Pingback: "Web İçin Uygun İçerik Nasıl Üretilir?" Sertifika Programı [Yüzde 20 İndirim]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>